تبلیغات
???????? ? ??????? - Vampire: The Masquerade - Bloodlines

به نام خدا

???????? ? ???????
امروز   به وبلاگ  ???????? ? ???????  خوش آمدید


¿Vampire: The Masquerade - Bloodlines
چهارشنبه 26 اسفند 1383
این روزها روزهایی است که کمپانی activision پر جنب و جوش عمل  میکند . و خبر ساخت بازیهایی همچون true crime 2 , یک اضافه شونده برای doom 3 و... را داده است . یکی از بازیهایی که در چند ماه اخیر تکمیل و ارائه شد , بازی زیبایی بود با نام Vampire : The Maspuare Bloodlines  . زمانی که نسخه ی اول این بازی عرضه شد , توانست موفقیت خوبی را کسب کند و از این نظر برای خود طرفدارانی را پیدا کرد . ناشر این بازی که TROIKA GAMES نام دارد , در این مورد میگوید : ما سعی کردیم قابلیتهای جدید و متنوعی را به بازی اضافه کنیم . همچنین پایان بازی را به دو صورت قرار دادیم تا همه و همه به زیباییهای بازی بیفزاید ! اگر در یاد داشته باشید در نسخه ی پیشین این بازی شاهد مراحلی نسبتا طولانی بودیم , همچنین بازی در قالبی بود که مدت زمان كمتری از بازی  صرف گفتگو ها میشد  .


بازی در نسخه قبلی خود از  محیطی نسبتا سه بعدی و بسته ،‌ با گرافیكی قابل  قبول بهره می برد  . اما اکنون برای اینکه ببینیم این نسخه از بازی چقدر نوآوری را در كوله بار خود به همراه آورده و چه پیشرفتهایی را نسبت به نسخه ی قبل خود کرده است , به نقد و بررسی این بازی میپردازیم .

داستان پردازی  
داستان بازی حول جنگی است که قرار است بین دو فرمانروا , یا بهتر بگوییم بین دو قوم بوقوع بپیوندد . شما در این بازی نقش فردی را دارید که می خواهد با کارهای خود جلوی این جنگ را بگیرید . شما داستان بازی را در خیابانهای بی سر و صدایی که با هیچ رفت و آمد خاصی همراه نیستند , در شهر سانتامونیکو طی می كنید  .  همچنین شما میتوانید در نقش ۷ خون آشام ظاهر شوید . این خون آشام ها به ترتیب عبارتند از  : خون آشام اول ventrue  .  خون آشام دوم tremere . خون آشام سوم toreador . خون آشام چهارم nosfrata . خون آشام پنجم malkavian . خون آشام ششم gungral و بالاخره هفتمین خون آشام brajane , که هر کدام در مرحله ای از بازی حضور خواهند داشت .


بازی در قالب چند ژانر مختلف نقش آفرینی ، سوم شخص و اول شخص است . جالب است که یک بازی را بتوان در قالب چند ژانر مختلف تجربه کرد ، نه ؟!  . بازی از جایی شروع میشود که گروهی به اتاق شخصی شما حمله کرده و شما را دستگیر و پس از آن نزد رئیس گروه میبرند . بعد از مداخله با رییس گروه , زن جوانی به دستور رئیس گروه  , توسط فردی غول پیکر کشته میشود و رییس گروه همچنان برای تماشاچیان اندکی که در سالن حضور دارند , صحبت میکند . نکته ی جالب اینجاست که حدود ۵۰٪ از بازی با گفتگوها به اتمام میرسد .  این گفتگوها به صورت چند جوابی و کاملا اختیاری میباشند . اگرچه در این بازی مراحل کوتاه  هستند اما گاهی وقت ها بسیار مشکل میشوند .

صداگزاری , کنترل , اسلحه ها , هوش مصنوعی
صداگزاری بازی بسیار خوب است . صدای شخصیت ها کاملا با حرکت دهان و گونه ی آنها همخوانی دارد . صداهای انفجار و تیر اندازی ها هنگامیكه به گوش میرسند جلوه ی بسیار واقعی دارند و در هر قسمت صداها چه از نظر صداگزاری بر روی اسلحه ها و چه از نظر صداگزاری با شخصیت ها متناسب با آنهاست . همه ی اینها حکایت از صدای فوق العاده ی بازی دارد . صدای قدم های افراد در مكانهای خلوت به خوبی شنیده میشود و میتوان گفت activision در این قسمت كاملا موفق بوده است .


به عنوان مثال میتوان به دموی اول بازی اشاره کرد که تقریبا گویای همه چیز است  . هوش مصنوعی بازی هم نسبتا خوب است . شما وقتی با موجودات وحشی رو به رو میشود , آنها برای تیرهای شما به این سو و آن سو میروند و حتی ممکن است شما را گمراه کنند و پنهان شوند . در مورد کنترل بازی هم باید گفت که مشكلی در آن دیده نمی شود و با کلیک کردن به جهات مختلف , میتوانید حرکت کنید و چه در حالت اول شخص و چه در حالت سوم شخص با مشکلی مواجه نخواهید شد  . اسلحه های بازی تنوع خوبی برخوردار می باشند . از مهمترین اسلحه های بازی میتوان به کلت و mp-40 اشاره کرد .

گرافیک و جلوه های ویژه
شاید بتوان از گرافیک به عنوان برترین و موفق ترین قسمت بازی نام برد ! در طراحی محیط ها و همچنین طراحی چهره ی شخصیت ها بسیار دقت شده است . افکت ها بسیار عالی هستند و میتواند شما را میخکوب کنند . نورپردازی بازی هم نشان دهنده ی ظرافت کار activision در این زمینه است و با چرخش دوربین به جهت های مختلف ، Shader ها نیز تغییر میکند و شما میتوانید این نکته را در بیشتر قسمت های بازی مشاهده نمایید .نتیجه گیری
vampire در قالب چند ژانر معروف و پرطرفدار به بازار عرضه شده است و زیباییهای خاص خود را دارد . اما متنند بسیاری از بازیها مشکلاتی را نیز داراست . در کل این نسخه از بازی نسبت به نسخه ی قبل خود پیشرفت ها و نوآوری های فراوانی را داشته است . اگر دوست دارید یک بازی را در چند ژانر تجربه کنید و از آن لذت ببرید , Vampire : The Maspuare Bloodlines  انتخاب بسیار خوبی خواهد بود !
<:P:>

نوشته شده در چهارشنبه 26 اسفند 1383 و ساعت 02:03 ق.ظ توسط : سجاد پارسا
ویرایش شده در - و ساعت -