تبلیغات
???????? ? ??????? - Silent Hill 4 : The Room

به نام خدا

???????? ? ???????
امروز   به وبلاگ  ???????? ? ???????  خوش آمدید


¿Silent Hill 4 : The Room
چهارشنبه 26 اسفند 1383
سری بازیهای Silent Hill در میان كاربران بازیهای ترسناك جایگاه ویژه ای را دارد و توانسته ظرف سال های اخیر طرفداران زیادی را بدست آورد . با شكست Silent Hill 3 انتظار نمی رفت كه Silent Hill4 بازی خوبی از آب در آئید . اما این بار كونامی با انتشار نسخه چهارم این بازی با نام اتاق (The Room) این شرایط را به نفع خودش تغییر داد . موضوع بازی در ابتدا خیلی مرموز و عجیب و غریب است . هنری شخصیت اصلی بازی از رختخواب بلند می شود و شما در این حالت كنترل او را از دید اول شخص بر عهده دارید و از اتاق خارج میشوید ، محیط خانه شما بسیار كثیف به نظر میرسد. پس از ورود به سالن متوجه میشوید كه درخانه به صورت عجیبی مدفون شده . پس از اندكی گشت و گذار در خانه به یك سر كه به نظر در بین دیوار مدفون شده بر می خورید .


به محض اینكه قصد دارید به اتاق خود باز گردید ناگهان دیوار می شكافد و یك زامبی كه قبلا صورت آن در دیوار مدفون شده بود ، بیرون می آید و بر روی زمین جان میدهد . باز هم از خواب می پرید . این كابوسی است كه هنری شخصیت اصلی بازی یك هفته ای است كه آن را می بیند . این بار هنری از اتاق بیرون می آید ، محیط بازی هماند كابوسی كه لحظاتی پیش دیده بودید كثیف نیست  . وقتی هنری به سالن اصلی می رسد ، در اصلی خانه كه در كابوسش مدفون شده بود توسط كوهی از قفل و زنجیر محاصره شده است . هنری به در نزدیك می شود . اما بر روی در نوشته ای ظاهر می شود " بیرون نرو !!!" .


از چشمی در زنی را می بینید كه مشغول جمع كردن آشغال هاست. آیا باز هم كابوس می بینید ؟ واقعا در این لحظات نفستان بند می آید كه ناگهان صدایی از سمت حمام شنیده می شود . هنری به حمام می رود و به حفره بزرگی كه بر روی دیوار حمام ایجاد شده است نگاه می كند . در پر از قفل و زنجیر ؟!!! نوشته ای كه بر روی دیوار ظاهر میشود ؟!! حفره ای كه خود به خود در حمام خانه هنری ایجاد میشود !! واقعیت یا كابوس ؟ شما با داخل شدن به حفره و پیشروی در آن پا به دنیای عجیب و خطرناك Silent Hill می گذارید . باید كونامی را بخاطر ساخت چنین بازی ستود . در ادامه بازی و با پیشروی در بازی با زنی به نام Cynthia آشنا میشوید . بعد از مدتی حال Synthia بد میشود و به دستشویی می رود . هنری همانطور كه منتظر خروج Synthia از دستشویی است در فكر حوادث و اتفاقات عجیب و غریبی است كه بر سرش آمده . در همین حال جسد یك سگ خونخوار از داخل دستشویی به بیرون پرتاب می شود .


اگر در این حالت داخل دستشویی ها را بگردید هیچ نشانه ای از Synthia پیدا نمی كنید . داستان بازی به همین جا ختم نمی شود . پس از مدتی پیشروی در بازی و پیدا كردن جسد Synthia در مترو ، در می یابید كه والتر سولیوان یك بیمار روانی بوده كه در گذشته در منزل فعلی هنری زندگی میكرده سولیوان قصد داشته تا 21 نفر از كسانی كه نامشان در لیست سیاه خود بوده را به قتل برساند كه با دخالت پلیس و دستگیری او ، سالیوان موفق به كشتن 10 نفر از لیست سیاه خود میشود . اما بعد ار مدتی می فهمید كه Synthia شانزدهمین نفر در لیست 21 نفره سولیوان بوده . پس از مدتی هنری در می یابد كه نفر بیست و یكم خود اوست و سولیوان در غالب پسر بچه ای كه در نزدیكی منزل او زندگی می كند ، بازگشته و قصد از بین بردن نفر بیست و یكم یعنی هنری را دارد .


از این جا به بعد باید به خاطر زنده ماندن از انتقامی كه نمی دانید ناخواسته یا خواسته در گیر آن شدید ، تلاش كنید . این شرحی بود از كل داستان بازی . گرافیك بازی فوق العاده خوب است  . مخصوصا در بعضی از نقاط نوآوری های جدیدی در بازی دیده میشود مثل كابوس ها . گرافیك محیط نیز به خوبی شكل گرفته و به تك تك جزئیات توجه شده . طراحی موجودات بازی خیلی قوی نیست و كمی مصنوعی به نظر می رسند . اما در طراحی كاراكتر های اصلی بازی نهایت دقت بكار رفته و می توانید تك تك جزئیات چهره شخصیت ها را بدقت ببینید . دوربین بازی در ابتدا به صورت اول شخص است اما در طول بازی بصورت معمول Silent Hill یعنی به صورت سوم شخص است . چرخش دوربین بازی نیز مانند همیشه فوق العاده قوی است و واقعا نقش بسزایی در بالابردن ترس و هیجان بازی دارد .


نورپردازی بازی نیز بسیار قوی است و تا حدی نیز باعث كثیف تر جلوه كردن بازی می شود . كنترل بازی نیز مانند گذشته كمی سخت است اما به هیچ وجه ارزشی از قدرت و كیفیت بازی كم نمی كند . صداگذاری بازی مانند گذشته فوق العاده قوی است و نقش بسزایی در بالا بردن هیجان بازی دارد . صدای شلیك ها نیز به خوبی شكل گرفته و كاملا شفاف است . بازی از نظر داستانی هم پیشرفت خوبی نسبت  به نسخه سوم خود كرده است . در كل باید گفت انتظار چنین بازی خوبی را از مجموعه Silent Hill نداشتیم .   <:P:>

نوشته شده در چهارشنبه 26 اسفند 1383 و ساعت 01:03 ب.ظ توسط : سجاد پارسا
ویرایش شده در - و ساعت -